Αθλητικές ειδήσεις σε 1 από την betssonκαταχωρήθηκε: Δευτέρα 13 Ιουνίου 2022 12:19

Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 13/06/2022

Την πρώτη θέση του ομίλου της στο Nations League κλείδωσε και μαθηματικά η Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου των Ανδρών που έκανε το 4 στα 4 επικρατώντας με 2-0 του Κοσόβου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Στα χθεσινά ματς της πρώτης κατηγορίας, η Ισπανία βρέθηκε στην κορυφή του δεύτερου ομίλου μετά τη νίκη με 2-0 επί της Τσεχίας, αφού η Πορτογαλία ηττήθηκε με 1-0 από την Ελβετία εκτός έδρας. Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΠΑΟΚ, Νικολάς Κουαλιάτα προκειμένου να ενσωματωθεί στον «Δικέφαλο» ενόψει της καλοκαιρινής προετοιμασίας. Παγκόσμιος πρωταθλητής για πρώτη φορά στην καριέρα του αναδείχθηκε ο Αντώνης Τσαπατάκης, ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 100 μέτρα πρόσθιο SB4 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξάγεται στη Μαδέιρα.