Αθλητικές ειδήσεις σε 1 από την betssonκαταχωρήθηκε: Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 2022 13:54

Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 25/11/2022

Η Βραζιλία χόρεψε σάμπα στο δεύτερο ημίχρονο του τελευταίου αγώνα του προγράμματος της Πέμπτης στο Μουντιάλ και επιβλήθηκε 2-0 της σκληρής Σερβίας στο γήπεδο της Λουσάιλ όπου θα διεξαχθεί και ο τελικός της διοργάνωσης. Η σελεσάο πίεσε κατά κύματα και άνοιξε το σκορ με τον Ρισάρλισον και δέκα λεπτά αργότερα ο ποδοσφαιριστής της Τότεναμ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό τέρμα του, που βάζει υποψηφιότητα για το καλύτερο του Μουντιάλ, υποδεχόμενος την μπάλα με το αριστερό και εκτελώντας με δεξιό βολ πλανέ. Η νίκη της Βραζιλίας επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Νεϊμάρ ο οποίος υπέστη διάστρεμμα στον δεξιό αστράγαλο και εντός των επόμενων δύο ημερών θα εξακριβωθεί το μέγεθος της ζημιάς του ηγέτη της σελεσάο. Στην κορυφή του ομίλου μαζί με τη Βραζιλία βρέθηκε και η Ελβετία.