Αθλητικές ειδήσεις σε 1 από την betssonκαταχωρήθηκε: Πέμπτη 01 Δεκεμβρίου 2022 13:15

Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 01/12/2022

Η Αργεντινή προκρίθηκε με πειστικό τρόπο στους 16 του Μουντιάλ προσπερνώντας το εμπόδιο της Πολωνίας και του εκπληκτικού τερματοφύλακά της Στσέζνι, ο οποίος έκανε πολλές σωτήριες επεμβάσεις με αποκορύφωμα εκείνη στην εκτέλεση πέναλτι του Λιονέλ Μέσι. Ο Μέσι έφτασε τα 21 ματς σε τελική φάση Μουντιάλ και ξεπέρασε τον αείμνηστο Ντιέγκο. Ότι δεν κατάφερε η Αργεντινή στο πρώτο ημίχρονο το πέτυχε στο δεύτερο όπου μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με τον Μακάλιστερ, ενώ στο 67ο λεπτό ο Άλβαρες σημείωσε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του για το τελικό 2-0 που χάρισε την πρωτιά στην Αργεντινή. Ως δεύτερη προκρίθηκε η Πολωνία εκμεταλλευόμενη την καλύτερη διαφορά τερμάτων που είχε από το Μεξικό το οποίο στο άλλο παιχνίδι του ομίλου δέχτηκε γκολ στο τέλος από τη Σαουδική Αραβία.