Αθλητικές ειδήσεις σε 1 από την betssonκαταχωρήθηκε: Παρασκευή 02 Δεκεμβρίου 2022 13:46

Αθλητικές ειδήσεις σε 1 λεπτό από την betsson 02/12/2022

Με συναρπαστικό τρόπο έπεσε η αυλαία στον πέμπτο όμιλο του Μουντιάλ. Σε μια βραδιά που η βαθμολογία στον όμιλο άλλαξε πολλές φορές και για κάποια λεπτά προκρίνονταν Ιαπωνία και Κόστα Ρίκα αφήνοντας εκτός Ισπανία και Γερμανία, τελικά ήταν οι σαμουράι που έκαναν τη μεγάλη έκπληξη επικρατώντας 2-1 των Ισπανών με ανατροπή και προκρίθηκαν ως πρώτοι του γκρουπ. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η Ισπανία που έχασε το προβάδισμά της μέσα σε τρία λεπτά και θα διασταυρωθεί στους 16 με το Μαρόκο, ενώ η εκπληκτική Ιαπωνία πέφτει πάνω στην Κροατία. Στο παιχνίδι που ήταν σε παράλληλη εξέλιξη η Γερμανία πίεσε αφόρητα την Κόστα Ρίκα προκειμένου να πετύχει νίκη με πολλά γκολ όπως χρειαζόταν,έχασε πολλές ευκαιρίες, είχε δοκάρια πέτυχε τέσσερα γκολ και περίμενε την ισοφάριση της Ισπανίας για να προκριθεί στους 16.