ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟκαταχωρήθηκε: Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου 2020 14:39

Αθλητικό δελτίο 28/02/2020

Τον αντίπαλό του για τη φάση των 16 του Europa League θα μάθει σε λίγα λεπτά ο Ολυμπιακός στην κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί στη Νιόν της Ελβετίας. Χθες η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς νίκησε 2-1 την Άρσεναλ στο Λονδίνο με γκολ του Ελ Αραμπί στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, ανατρέποντας την ήττα με 1-0 στο Καραϊσκάκης, σε μια από τις σπουδαιότερες βραδιές στην ερυθρόλευκη ιστορία. Στην κλήρωση του Europa League θα βρεθούν μεταξύ άλλων η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που χθες νίκησε άνετα 5-0 τη Μπριζ στο Όλντ Τράφορντ, αλλά και η Ίντερ που νίκησε για δεύτερη φορά τη Λουντογκόρετς 2-1 στο Μιλάνο σε αγώνα που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών λόγω του κορωνοΐού. Αναλυτικά η αθλητική επικαιρότητα με τον Γιώργο Τσαντάκη.