ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟκαταχωρήθηκε: Κυριακή 07 Ιουνίου 2020 21:07

Αθλητικό δελτίο 07/06/2020

Με μία αναμέτρηση για τα πλέι άουτ και δύο ντέρμπι για τα πλέι οφ συνεχίζεται σήμερα το ελληνικό πρωτάθλημα. Χθες στην πρεμιέρα των πλέι οφ, ο Άρης επικράτησε με 3-1 του ΟΦΗ στη Θεσσαλονίκη, ενώ στην αναμέτρηση που είναι αυτήν την ώρα σε εξέλιξη ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στην Τούμπα, οι Ερυθρόλευκοι προηγούνται με 1-0 στο ημίχρονο με γκολ του Ελ Αραμπί. Στις 21:30 θα πραγματοποιηθεί η σέντρα στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό. Στα πλέι άουτ, ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Βόλο στη Νέα Σμύρνη, το παιχνίδι ανάμεσα σε Ξάνθη και Ατρόμητο αναβλήθηκε προληπτικά για την προστασία δημόσιας υγείας, ενώ ο αγώνας της ΑΕΛ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης βρίσκεται σε εξέλιξη με το σκορ ημιχρόνου να είναι 1-1. Αναλυτικά η αθλητική επικαιρότητα της ημέρας, με την Αγγελική Κούρκουλου.