ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟκαταχωρήθηκε: Τετάρτη 04 Νοεμβρίου 2020 14:10

Αθλητικό δελτίο 04/11/2020

Χωρίς τον προπονητή της Μάσιμο Καρέρα αναχώρησε σήμερα το πρωί για την Ουκρανία η ΑΕΚ για τον αυριανό αγώνα με τη Ζόρια για το Europa League. Με σημαντικές απουσίες αναχώρησε για τη Θεσσαλονίκη η Αϊντχόφεν για το αγώνα της 3ης αγωνιστικής της διοργάνωσης με τον ΠΑΟΚ. Χθες στο Champions League, ο Ολυμπιακός πάλεψε για πενήντα λεπτά για τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά στο τέλος υποκλίθηκε στην ανώτερη ποιοτικά Μάντσεστερ Σίτι και είναι πλέον τρίτος στον όμιλο. Σε άλλα χθεσινά παιχνίδια στο Champions League η Μπάγερν πέτυχε τέσσερα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με τη Ζάλτσμπουργκ στη Λειψία, για την τελική νίκη της με 6-2 και η Λίβερπουλ ήταν επιβλητική στο Μπέργκαμο όπου επικράτησε της Αταλάντα με 5-0. Αναλυτικά η αθλητική επικαιρότητα της ημέρας, με τον Γιώργο Τσαντάκη.