ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟκαταχωρήθηκε: Παρασκευή 16 Απριλίου 2021 13:58

Αθλητικό δελτίο 16/04/2021

O Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε πριν από λίγο στην ημιτελική φάση του Monte Carlo Masters ο αντίπαλος του στα προημιτελικά Αλεχάντρο - Νταβίντοβιτς - Φοκίνα αποσύρθηκε από τον αγώνα λόγω προβλήματος στο πόδι, ο Ισπανός υπέστη μυϊκό τραυματισμό και δεν ολοκλήρωσε την αναμέτρηση, αναγκάστηκε να αποχωρήσει στο πρώτο σετ το οποίο πήρε Τσιτσιπάς με 7 - 5. Ο Έλληνας πρωταθλητής που δεν έχει χάσει ακόμα σετ στο τουρνουά θα αντιμετωπίσει στους «4» τον νικητή του ζευγαριού Γκοφάν – Έβανς. O Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ευτυχισμένο ένα παιδάκι – φίλαθλο των Χοκς καθώς του δώρισε τα παπούτσια του. Ο Έλληνας σούπερ σταρ γύρισε στα παρκέ μετά από απουσία 6 αγώνων στη νίκη των ελαφιών με σκορ 120-109 στην Ατλάντα. Αναλυτικά η αθλητική επικαιρότητα της ημέρας, με τον Μανώλη Σφακάκη.